Асан Чапух припинив голодування

21/09/2018 10:31

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини підтримує таке рішення українського політв’язня.

Асан Чапух голодував з 15 вересня. Причина – окупантський суд продовжив термін тримання його під вартою у Сімферопольському СІЗО на 2 місяці. Кримський татарин намагався відстояти своє право на більш м’який запобіжний захід – домашній арешт. Але продовжувати  протест не дозволило здоров’я.

«Асану Чапуху – 65. Адвокат попросив його припинити голодування, адже за 6 днів у нього стрімко погіршився стан здоров’я. Я підтримую таке рішення українця і намагатимуся витягнути Асана Чапуха з неволі, як і інших 70 політв’язнів, іншими способами», - зазначила Людмила Денісова.

Нагадаємо, Асан Чапух – фігурант «справи Веджиє Кашки». Загалом вона об’єднує одразу 4 українців. За версією окупантів, чоловіки вимагали гроші з громадянина Туреччини. Кримчани, у свою чергу, запевняють, що намагалися допомогти повернути кошти, украдені у сім’ї Веджиє Кашки. Зустріч з турком закінчилася облавою. Під час затримань Веджиє Кашці стало погано: по дорозі до лікарні вона померла. Веджиє Кашка відома, як лідер національного руху в боротьбі за права кримськотатарського населення. Попрощатися з нею 24 листопада 2017 року з’їхалися тисячі кримських татар.