Людмила Денісова звернулась до радника Президента РФ Михайла Федотова з проханням організувати її візит до політв’язнів Романа Сущенка та Ресуля Веліляєва

07/06/2018 15:23

У телефонній розмові Омбудсмен Людмил Денісова звернулась до Радника Президента РФ, голови  Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при Президенті РФ Михайла Федотова з проханням сприяти її візиту до українців Романа Сущенка та Ресуля Веліляєва, які утримуються у Росії.

Натомість, Людмила Денісова повідомила, що під час робочої поїздки до Херсонської області 6 червня відвідала у СІЗО головного редактора агентства «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського. Його затримали в Україні у звинуваченні в державній зраді.

За словами Людмили Денісової, Кирило Вишинський не скаржився ні на умови тримання, ні на порушення його права на захист.

«Умови тримання Кирила Вишинського відповідають нормам. В його камері є душ та туалет. Я отримала підтвердження, що він насправді бажає відмовитись від українського громадянства. Порядок позбавлення громадянства йому пояснили», - розповіла Омбудсмен.

Також Уповноважений проінформувала Михайла Федотова, що перевірила умови тримання і громадянки Олени Юревич (Одновол), яка підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 111 Кримінального кодексу України «Державна зрада».

«Вона знаходиться у палаті, де є душ та туалет, скарг на стан здоров’я від неї не отримали. Вона постійно находиться під наглядом лікарів. Право на захист також не порушується. Олена отримує поштові посилки та передачі», - зазначила Омбудсмен.