Людмила Денісова звернулась до Омбудсмена РФ щодо погіршення стану здоров’я українського політв'язня Олександра Кольченка

07/06/2018 13:18

Уповноважений Людмила Денісова стурбована  дотриманням прав громадянина України Олександра Кольченка, засудженого на території Російської Федерації.

Як зазначає Людмила Денісова, 7 червня Олександр Кольченко припинив голодування через поганий стан здоров’я. Зі слів політв’язня, він дуже ослаб, вже став непритомніти. У нього впав рівень цукру в крові, і йому вже ставили глюкозу. За час голодування його вага знизилася до 54 кг.

У зв’язку з цим, Уповноважений Людмила Денісова просить Омбудсмена РФ Тетяну Москалькову особисто перевірити умови тримання та можливість надання Олександру Кольченку медичної допомоги.

Як відомо, Олександр Кольченко був заарештований у травні 2014 року в Сімферополі .У серпні 2015 року російський суд визнав його винними в підготовці терактів у Криму. 31 травня 2018 року Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити політв’язня Олега Сенцова.

Нагадаємо, раніше Уповноважений Людмила Денісова відкрила провадження за фактами порушення прав і свобод громадян України Олександра Кольченка і Олега Сенцова.