«Обов’язок Уповноваженого – захист кожного громадянина України» - Людмила Денісова зустріла Олександра Костенка на рідній землі.

06/08/2018 20:04

Сьогодні звільнений з російської в’язниці політв’язень Олександр Костенко прибув до Києва.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини разом з мамою Олександра зустріла його біля  помешкання, яке нашому співвітчизнику забезпечила держава.

«Оскільки Олександр Костенко кримчанин й повернутись до окупованого Криму зараз не може, 4 серпня мною було прийнято рішення звернутись до Прем’єр-міністра щодо надання Олександрові тимчасового житла. І Володимир Гройсман дав доручення про вирішення цього питання. Після переговорів із Київським міським головою Віталієм Кличко таке приміщення було знайдено» - зазначила Уповноважений.

Також Людмила Денісова повідомила, що мама Олександра можливо, не буде повертатися додому, оскільки займає дуже активну проукраїнську позицію й в окупованому Криму її діяльністю не задоволені. Крім того, мама колишнього політв’язня повідомила Уповноваженого, що хоче поновити розшук батька Олександра, який зник безвісті після того, як публічно розповів про те, що його сина катують у колонії. Людмила Денісова запевнила, що триматиме це питання на контролі.

Також, на думку Уповноваженого, необхідно забезпечити проведення медичного обстеження та реабілітації О. Костенка, оскільки він виглядає змученим, постійно скаржиться на біль в спині та руці.

Головна мета Людмили Денісової – допомогти відновити конституційні права колишнього політв’язня. «Ми рятуємо своїх громадян у будь-якій ситуації. Якщо Олександр, як громадянин України, виявить бажання проживати на материковій частині України то він може звернутися за отриманням статусу внутрішньопереміщеної особи і ми в цьому будемо йому допомагати» - наголосила Людмила Денісова. 

Нагадаємо, 3 серпня Олександра Костенка, який відбував покарання у Росії, звільнили