Людмила Денісова та Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович під час скайп-конференції обговорили ситуацію з українськими політв’язнями

06/07/2018 15:39

Омбудсмен Людмила Денісова разом з Уповноваженим Президента у Мінській групі Іриною Геращенко, Міністром закордонних справ Павлом Клімкіним та його заступником Сергієм Кислицею сьогодні провели скайп-конференцію з Комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович.

Українська сторона привітала Дуню Міятович зі вступом на посаду та наголосила на відкритості до співпраці задля спільного захисту прав людини та вирішення гуманітарних проблем.

За словами Людмили Денісової, з Комісаром Ради Європи обговорювали ситуацію з українськими політв’язнями, які незаконно утримуються на території РФ, анексованих та окупованих територіях Криму та Донбасу, їх голодування.

 «Розповіли Дуні Міятович про порушення прав людини Росією та незаконне утримання українських громадян за сфабрикованими справами. Наголосили на тому, що українці у російських тюрмах та СІЗО голодують в знак протесту. Зокрема, це Володимир Балух, Олег Сенцов, Станіслав Клих, Емір-Усеїн Куку та матір українського політв’язня Нурі Примова – Раїме Примова», - коментує Омбудсмен.

Уповноважений зазначає, що у жовтні цього року, в ході четвертої частини сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, делегація України має намір зустрітись з Дунею Міятович для обміну інформацією і обговорення розвитку співпраці в рамках мандату Комісара Ради Європи з прав людини.