«Володимир Балух надихає нас на подальшу боротьбу за його свободу та свободу всіх бранців Кремля» - Людмила Денісова

05/07/2018 15:39

 Як повідомлялося, 5 липня 2018 року в Криму підконтрольний Російській Федерації Роздольненський районний суд засудив українського активіста Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму та штрафу 10 тис. руб. (біля 4 тис. грн).

Активіста засудили до такого тюремного терміну за сукупністю двох кримінальних справ. У вироку суддя озвучила, що Балух скоїв злочин у зв'язку з «неприязню до діючої системи управління, що підтверджується раніше скоєними злочинами».

2 липня російський прокурор вимагав 4 роки колонії загального режиму за обвинуваченням Балуха в дезорганізації роботи ізолятора тимчасового тримання (ІТТ), а з урахуванням першої кримінальної справи - 6 років колонії загального режиму та штрафу на суму 10 тис. руб. (4 тис. грн). Цю справу проти активіста порушили через заяви начальника ІТТ у селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього. 

Наразі Володимир продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня 2018 року.

5 липня політв’язень Володимир Балух написав листа, у якому подякував українському народові за підтримку його та його родини.

«5 років колонії Володимиру Балуху присудив Роздольненський «суд». 5 років - за прапор України на власному дворі. 5 років - за відданість Батьківщині. 5 років - за відстоювання своїх поглядів.

Незламна сила духу Володимира – приклад того, як потрібно боротися за незалежнісь України, за її територіальну цілісність. І як потрібно ставитися до ворога, який веде війну проти нашої держави»,-  так прокоментувала цей огидний  судовий фарс Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.