Уповноважений Людмила Денісова та в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун домовились об’єднати зусилля, щоб до українських політв’язнів в РФ потрапили лікарі

04/06/2018 17:47

Під час зустрічі з в.о. Міністра охорони здоров'я Уляною Супрун Уповноважений Людмила Денісова розповіла, що сьогодні у тюрмах Росії знаходяться близько сотні українських політв’язнів. При цьому 4 українця оголосили голодування. Це режисер Олег Сенцов, Олександр Шумков, активісти Олександр Кольченко та Володимир Балух.

Омбудсмен зазначила, що неодноразово зверталась до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової та до Радника президента РФ, голови  Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при Президенті РФ Михайла Федотова з проханням організувати її візит до ув’язнених українців.

Втім, за словами Уповноваженого, будь-якого сприяння від російської сторони вона наданий момент вона не отримала. Михайло Федотов запевняв, що написав потрібні запити до свого керівництва для здійснення візиту українського Омбудсмена. Але до сьогоднішнього дня про їх результати нічого невідомо.

Людмила Денісова виразила стурбованість тим, що стан українців з кожним днем погіршується. Про це майже щодня Уповноваженого повідомляють родини та адвокати засуджених.

«Найкатегоричніше на голодування налаштований Олег Сенцов», - розповіла Уляні Супрун Омбудсмен.

Людмила Денісова зазначила, процес переговорів з РФ триває. Зі своєї сторони вона продовжує наполягати на необхідності медичного обстеження політв’язнів українськими або міжнародними лікарями.

Уляна Супрун підтримала Уповноваженого та зазначила, що МОЗ готовий надати якісні медичні послуги затриманим українцям, якщо Росія дасть на це згоду.

Крім того, на зустрічі обговорили створення робочої групи щодо удосконалення системи захисту персональних даних, зокрема, в системі реєстрів МОЗ.

Омбудсмен наголосила на необхідності продовження налагодження каналів комунікації. В кінці зустрічі Людмила Денісова та Уляна Супрун домовились про підписання Меморандуму про співпрацю, щоб був прямий зв’язок між Офісом Омбудсмена та Міністерством охорони здоров’я.