Уповноважений Людмила Денісова запропонувала Омбудсмену РФ одночасно звернутися до Президентів щодо помилування громадян обох країн

31/08/2018 18:30

Відповідний лист-звернення був надісланий Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою на адресу Уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової.

Людмила Денісова висловила готовність зустрітися з Омбудсменом РФ найближчим часом, щоб обговорити питання відвідання затриманих громадян обох держав та їх можливого обміну. Також запропонувала обрати будь-яке місце проведення цієї зустрічі - Київ, Москва або Мінськ.

Уповноважений Людмила Денісова закликала Уповноваженого з прав людини в РФ одночасно звернутися до Президентів України і Росії з проханням помилувати громадян обох країн, які наразі перебувають у місцях несвободи. Списки цих громадян раніше були передані дипломатичними каналами.

Людмила Денісова наголосила, що захищає права громадян України незалежно від місця їх перебування, а також права всіх іноземців, які перебувають в Україні. «При цьому я не поділяю їх на категорії за ознаками соціального статусу, роду діяльності, національного походження. Пропоную Вам також не поділяти громадян на категорії, у контексті захисту їх прав і свобод», - зазначила Уповноважений.

Також український Омбудсмен попросила російську колегу сприяти у поверненні паспортів українських моряків судна «ЯМК-0041», щоб вони мали змогу повернутись на територію України.

Людмила Денісова висловила впевненість в тому, що в рамках гуманітарної місії обох Омбудсменів, саме синхронні звернення до Президентів України та Росії сприятимуть позитивному вирішенню питання повернення затриманих громадян.