Правозахисники звернулись до влади України із вимогою негайно звільнити журналіста Руслана Коцабу

31/03/2016 10:17

У своєму зверненні правозахисники нагадують, що Руслан Коцаба вже більше року перебуває під вартою за необґрунтованою підозрою у державній зраді та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України.

«Попри всю неоднозначність і провокативність змісту викладених ним у січні 2015 року в мережі Youtube відеозвернень із критикою мобілізації, його дії не складають складу злочинів, у яких його офіційно обвинувачує Служба безпеки України», - йдеться у зверненні.

Правозахисники наголошують, що сторона обвинувачення не представила досі  жодного вагомого доказу у цій справі. Відповідно до матеріалів слідства, у ній відсутні потерпілі. Також немає жодної особи, яка б через ці відеозвернення насправді відмовилася б від мобілізації,

«Тому винесення місцевим судом Івано-Франківська запобіжного заходу у вигляді взяття під варту викликало критику правозахисної спільноти. Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська заявила, що таке обмеження свободи є недопустимим у демократичному суспільстві. Незалежна медіа профспілка відзначила дану справу як прецедент, за яким кожний журналіст може бути обвинувачений у державній зраді лише за висловлювання, які суперечать офіційній позиції влади», - зазначають правозахисники.

Центр громадянських свобод закликав владу України негайно припинити це порушення, яке обов’язково буде предметом ще одного розгляду проти держави у Європейському суді з прав людини, та звільнити журналіста Руслана Коцабу.

Нагадаємо, що  Валерія Лутковська, у своїй позиції щодо справи Руслана Коцабу зазначала,  що переслідування журналістів і громадських активістів за їхню діяльність є неприйнятним і може становити порушення прав і свобод людини, зокрема тих, що гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

«Наразі з високою ймовірністю можна стверджувати про ознаки порушення статті 10 Конвенції, оскільки практика Європейського суду у схожих справах вказує на недопустимість у демократичному суспільстві такого обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби», – переконана Валерія Лутковська.

Так, за словами Уповноваженого, подібні ситуації неодноразово були предметом розгляду в Європейському суді з прав людини , констатуючи порушення статті 10 Конвенції.