Людмила Денісова знову звернулася до Омбудсмена РФ з проханням надати інформацію про стан здоров’я українських політв’язнів

30/08/2018 18:30

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням проінформувати її про актуальний стан здоров`я Олега Сенцова, Володимира Балуха, Бекіра Дегерменджи, Асана Чапуха, Арсена Джеппарова. Крім того, вона вимагає надати підтверджуючі медичні документи, завірені належним чином, та вжити заходи для термінового забезпечення осіб кваліфікованою медичною допомогою.

Підставою для такого звернення стала інформація про суттєве погіршення стану здоров’я громадян України: Олега Сенцова, який перебуває в державній установі «ФКУ ИК-8 УФСИН России по Ямало-Ненецкому автономному округу, г. Лабытнанги»; Володимира Балуха, Бекіра Дегерменджи та Асана Чапуха, яких утримують у «ФКУ СИЗО № 1 УФСИН России по Республике Крым», а також, Арсена Джеппарова, якого утримують у «ФКУ СИЗО № 1 ГУФСИН России по Ростовской области».

Сьогодні вже 109 день безстрокового голодування Олега Сенцова, який страждає на дистрофію, анемію, гіпоксію та перебуває у надкритичному стані.

За час 165-денного голодування, Володимир Балух втратив третину своєї ваги, стан його здоров’я вкрай важкий.

Бекір Дегерменджи, якому встановлено III групу інвалідності, хворіє на астму та ішемічну хворобу серця.

Під час утримання у пенітенціарному закладі Асан Чапух переніс мікроінсульт, також він страждає на підвищений артеріальний тиск.

Погіршення стану здоров`я Арсена Джеппарова відбувається через сильний головний біль, оніміння кінцівок і підвищений артеріальний тиск.

Тож, на сьогоднішній день стан здоров’я цих громадян України надзвичайно важкий. З огляду на це, Уповноважений Людмила Денісова у своєму листі звернула увагу, що неналежні умови тримання та відсутність кваліфікованої медичної допомоги можуть призвести до фатальних наслідків.