«Продовжуємо співпрацювати з усіма, хто може допомогти повернути наших хлопців на територію, підконтрольну Уряду України» - Людмила Денісова.

30/07/2018 17:10

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини на зустрічі з представниками Громадської організації «Донбас-SOS» Наталією Мельник та Анатолієм Ягіним.

До Секретаріату Уповноваженого, як і до ГО «Донбас-SOS», надходять прохання від засуджених, які перебувають на території «ДНР» і «ЛНР», перемістити їх для подальшого відбування покарання на територію, підконтрольну Уряду України.

«Окупаційна влада псевдореспублік «ЛДНР» свідомо гальмує процес переговорів щодо передачі засуджених. Їх так звані «омбудсмени» вимагають, щоб Президент України особисто підтвердив повноваження Вячеслава Петльованого, якого було визначено моїм представником на цих переговорах» - зауважила під час зустрічі Людмила Денісова.

Про рішення призначити представником Уповноваженого в переговорному процесі В. Петльованого неодноразово було повідомлено координатора гуманітарної підгрупи на Мінських переговорах Тоні Фріша.

Крім того, питання передачі засуджених осіб з псевдореспублік «ДНР і ЛНР» на територію України неодноразово обговорювалося з Главою Моніторингової місії ООН з прав людини Фіоною Фрейзер.

«Чекаємо 22 серпня, коли відбудеться наступна зустріч Тристоронньої контактної групи у Мінську. Ми зробимо все можливе, аби повернути наших хлопців на підконтрольну територію» - наголосила Уповноважений.