Уповноважений викликає для надання пояснень по «справі Сенцова і Кольченка» заступника Міністра юстиції України Сергія Петухова

29/05/2018 11:25

Уповноважений Людмила Денісова в рамках провадження за фактами порушення прав і свобод громадян України Олександра Кольченка і Олега Сенцова отримала інформацію від Міністерства закордонних справ України та Міністерства юстиції України щодо проведеної роботи державними органами України в рамках Конвенції про передачу засуджених осіб (1983 рік).

Після отриманої інформації Омбудсмен викликає для надання пояснень 30 травня 2018 року заступника Міністра юстиції України Сергія Петухова. Саме він відповідає за реалізацію Конвенції про передачу засуджених осіб.

Нагадаємо, що 24 травня Уповноважений Людмила Денісова надіслала звернення до Генерального прокурора України Юрія Луценка, Міністра юстиції України Павла Петренка, Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням до 31 травня поінформувати Омбудсмена про вжиті заходи реагування за фактами незаконного позбавлення волі громадян України Олександра Кольченка  і Олега Сенцова. Після отримання відповідей Уповноважений планує вивчити матеріали та запропонувати подальші дії щодо звільнення українських політв’язнів.