Людмила Денісова отримала від російського Омбудсмана Тетяни Москалькової інформацію про умови утримання Едема Бекірова

13/01/2019 11:00

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова провела телефонну розмову з Уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою.

Російська Омбудсман дізналася у яких умовах зараз утримується кримський татарин, інвалід першої групи Едем Бекіров, який має низку захворювань.

«За словами Тетяни Москалькової, хворий на діабет Едем Бекіров має експрес-прибори для вимірювання рівня цукру в крові безпосередньо в камері, а також забезпечений усім необхідним. Вона надала мені довідку про те, що до нього у Сімферопольське СІЗО нещодавно навідувалися представники громадської спостережної комісії Криму. Вони повідомили, що Едема Бекірова утримують у чистій камері, разом з ним перебуває ще один затриманий, який «надає йому допомогу, коли це потрібно». Передачі від рідних, за їхніми словами, він отримує», - зазначила Людмила Денісова.

Омбудсман додала, що на її прохання Тетяна Москалькова вже поговорила з «керівником» Федеральної служби виконання покарань у Криму і він пообіцяв, що у понеділок Едема Бекірова відвезуть у лікарню для проведення необхідних медичних досліджень, а також нададуть усю необхідну меддопомогу.

«Крім того, вона розповіла про Станіслава Клиха щодо якого я їй днями також направила звернення. Зі слів Москалькової, Уповноважений з прав людини Челябінської області повідомила їй, що Станіславу зробили усі необхідні аналізи і діагноз раку, який він підозрює у себе, не підтверджується. Буду звертатись до консула для перевірки цiєї інформації», - повідомила Уповноважений.

Усі інші питання будуть обговорені безпосередньо на зустрічі у Москві у понеділок.

Омбудсмани домовились про час зустрічі і вирішили, що вона буде конфіденційною.