Людмила Денісова запропонує комісару Ради Європи з прав людини здійснити спільний візит до Олега Сенцова та інших українських політв’язнів

02/07/2018 14:04

Про це заявила Уповноважений Людмила Денісова на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України у понеділок, 2 липня.

Людмила Денісова констатувала, що російською стороною були порушені всі домовленості щодо її візитів до українських політв’язнів, які утримуються на території  РФ та анексованого Криму.

«Після домовленостей, які були досягнуті президентами двох держав – Президентом України Петра Порошенка і Президентом РФ Володимира Путіна – я відправила всі необхідні документи для реалізації таких домовленостей до Уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової, до всіх причетних державних органів РФ, після чого поїхала до Москви. Але наразі знову змушена констатувати, що домовленості були порушені саме Росією. До жодного з наших хлопців мене не пустили», - розповіла Омбудсмен.

Людмила Денісова повідомила, що її не допустили ні до Романа Сущенка, ні до Миколи Карпюка, ні до Олега Сенцова.

«Ключова мета моєї поїздки була у тому, щоб переконати всіх наших політв’язнів, що ми за них боремося! Я думаю, що вона була досягнута. Наші громадяни, які утримуються в тюрмах РФ та Криму, повідомляли мені, що вони це відчули. Ми боремося за них, і ми поборемо!» - зазначила Омбудсмен.

Також Уповноважений наголосила, що вона продовжує працювати над створенням «дорожньої карти» візитів до українських політв’язнів.

«Російська сторона говорила про графіки, меморандуми, пропонувала почати відвідання з серпня чи вересня. Але у нас голодують 4 людини. Якщо вони забули про це, то ми ні. Ми будемо намагатися відвідати їх терміново», - розповіла Людмила Денісова.

Крім того, Людмила Денісова продовжує наголошувати, що допуск омбудсмена РФ Тетяни Москалькової до російських громадян, яких вона планує відвідати, буде відбуватись на основі дзеркальності, синхронності та взаємності.

«Сьогодні під час зустрічі з послами ЄС я проінформую їх, що зараз відбувається у РФ та Криму з нашими громадянами. Разом з Уповноваженим Президента у Мінській групі Іриною Геращенко ми зустрінемось з комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович. Я буду їй пропонувати разом поїхати до Олега Сенцова, Володимира Балуха, Олександра Клиха, Еміра-Усеїма Куку та інших політв’язнів», - підсумувала Уповноважений.