Уповноважений вимагає від Росії терміново надати «дорожню карту візитів» з урахуванням принципів синхронності, взаємності та дзеркальності

25/07/2018 19:11

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини направив лист до Керівника робочого апарату Омбудсмена РФ Івана Соловйова з проханням надати розроблені російською стороною варіанти дорожніх карт відвідувань осіб, ув’язнених на території України. При тому із врахуванням необхідності здійснення візитів обома Омбудсменами з дотриманням принципів синхронності, взаємності та дзеркальності.

«Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою листом №1-1788/18 від 23 червня 2018 року надано Уповноваженому  з прав людини у РФ Тетяні Москальковій два варіанти розроблених планів проведення моніторингових візитів до ув’язнених осіб», - йдеться у зверненні.

У листі також наголошується, що станом на цей час інформації щодо можливості здійснення візитів Людмили Денісової до громадян України, які утримуються в пенітенціарних закладах на території РФ та Кримського півострова, не надано. Що свідчить про невиконання домовленостей між Президентами України та РФ.