Офіс Уповноваженого долучився до акції "Олег Сенцов, день 11-й", яка пройшла у Києві під посольством РФ

24/05/2018 19:52

Представник Уповноваженого Андрій Мамалига взяв участь у акції «Олег Сенцов, день одинадцятий», яка сьогодні, 24 травня, пройшла під посольством Російської Федерації.

Акція була організована громадськими активістами на підтримку політичного в’язня Олега Сенцова, який голодує вже 11-й день. Українець більше 4 років знаходиться за грантами російських в’язниць через свою проукраїнську позицію в Криму під час окупації 2014 року.

«Необхідно посилювати тиск на очільників Росії та особисто Путіна, як в Україні так і за кордоном та продовжувати подібні акції на підтримку наших політв’язнів в Росії. Це і Сенцов, і Балух, і Карпюк, якого я знаю особисто, і багато інших», - зазначив у своєму виступі під час акції Андрій Мамалига.

Крім того, 24 травня Уповноважений Людмила Денісова відкрила провадження за фактами порушення прав і свобод громадян України Олександра Кольченка і Олега Сенцова. Раніше Людмила Денісова вже зверталась до Омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з проханням особисто перевірити умови тримання та можливість надання Олегу Сенцову медичної допомоги.

Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Його звинуватили в підготовці терактів, засудивши до 20 років позбавлення волі. Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. 17 травня Олег Сенцов оголосив про початок голодування з вимогою звільнити всіх політв'язнів РФ.