Стан здоров’я українського політв’язня Асана Чапуха погіршився. Реакція Уповноваженого

20/09/2018 13:32

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова занепокоєна тим, що уже третій політв’язень оголошує голодування.

Асана Чапуха затримали 23 листопада минулого року в анексованому Криму за нібито вимагання. 11 вересня Київський райсуд Сімферополя продовжив строк тримання під вартою ще на 2 місяці для фігурантів «справи Веджиє Кашки». Саме на цьому суді український політв’язень заявив, що розпочне безстрокове голодування з 15 вересня, якщо його не відпустять під домашній арешт.

Зараз Уповноважений володіє інформацією, що у Асана Чапуха стабільно погіршується стан здоров’я: постійно підвищений тиск, політв’язень сильно схуд, одну з ніг не відчуває, німіє права рука. Українець знаходиться у медсанчастині СІЗО, але належна медична допомога йому не надається.

Асану Чапуху вже настільки важко, що пересуватись самому майже неможливо: на зустріч з адвокатом його під руки виводять інші ув'язнені. Попри це, окупанти лікаря до українця так і не привели. За словами Асана, в СІЗО йому дають якусь таблетку від тиску. Час від часу вивозять в цивільну лікарню Сімферополя для обстеження, але не для допомоги.

«До Олега Сенцова та Володимира Балуха додався Асан Чапух. Він голодує вже шостий день. Представники кремлівської каральної машини протизаконно не надають йому невідкладної медичної допомоги та не відпускають під домашній арешт. Я уже написала листи, які мають допомогти політв’язню», - прокоментувала своє звернення Людмила Денісова.

Уповноважений Людмила Денісова написала листа Уповноваженому з прав людини в РФ Тетяні Москальковій. У ньому попросила надати інформацію про стан його здоров’я та забезпечити надання кваліфікованої медичної допомоги. Крім того, Омбудсмен звернулася до Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, щоб МЗС своїми каналами відправило ноту російській владі.

«Справа Веджиє Кашки» об’єднує одразу 6 кримських татар, громадян України. За версією окупантів, вони вимагали гроші з громадянина Туреччини. Однак, чоловіки запевняють, що намагалися допомогти повернути кошти, украдені у сім’ї Веджиє Кашки.