Уповноважений Людмила Денісова та перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко направили спільний запит до Уряду щодо підтримки родин заручників і політв‘язнів Кремля

20/07/2018 16:37

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та Перший заступник Голови Верховної Ради України  домовилися про координацію зусиль для звільнення українців, посилення інформування міжнародних  партнерів про ситуацію з політв‘язнями, формування спільних вимог до міжнародних гуманітарних місій, зокрема  до Міжнародного Комітету Червоного Хреста, щодо їх доступу до незаконно утримуваних українців.

У цьому зв’язку, було зазначено, що вже 4 роки МКЧХ не відвідав жодного українця, ув‘язненого в Російській Федерації, в окупованому Криму чи на Донбасі, що можна розцінити як відхід від принципів гуманізму. 

Людмила Денісова та Ірина Геращенко обмінялися інформацією, що надходить з різних джерел, щодо стану здоров‘я голодуючих Олега Сенцова, Володимира Балуха, Еміра Куку, інших політв‘язнів. 

Під час зустрічі було наголошено на  бездіяльності уряду . Всі ці роки їм допомагають лише волонтери та представники бізнесу. Водночас,  у бюджеті на 2018 рік виділені кошти на адвокатську допомогу тим, кого утримують в окупованому Криму, на підтримку родин.

Людмила Денісова та Ірина Гшеращенко зазначили, що список політв‘язнів є в заяві Верховної Ради, гроші закладені до бюджету, зареєстровано кілька законодавих ініціатив, як врегулювати це питання соціальної  допомоги на законодавчому рівні, але  уряд за 7 місяців не може прийняти постанову і розв’язати проблему.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та Перший заступник Голови Верховної Ради України направили спільний запит та пропозицію до Кабінету Міністрів України щодо вирішення цього питання.