Уповноважений Людмила Денісова звернулася із відкритим листом до правозахисних організацій у Автономній Республіці Крим

20/04/2018 18:15

«Черговим приводом для серйозного мого занепокоєння  станом дотримання прав громадян на території анексованого Криму стало чергове повідомлення Кримської правозахисної групи (КПГ).

У квітні поточного року у СІЗО м. Сімферополя померло неприродною смертю щонайменше четверо осіб, з них двоє – кримські татари.

За інформацією КПГ, 6 квітня виявлено повішеними Сервера Білялова, 69 років, та Олега Гончарова, 46 років, а 12 квітня у штрафному ізоляторі 23-річного Дмитра Шиповника. 13 квітня у камері № 8 з перерізаним горлом знайдено 39-річного Іслама Іскерова, який був доставлений в СІЗО Сімферополя із Джанкоя», - йдеться у листі Уповноваженого.

Людмила Денісова звернулася до Уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової  з проханням перевірити вищевикладену інформацію та  у разі її підтвердження провести розслідування стосовно  цих трагічних фактів та поінформувати ії про результати розгляду даного звернення.

«Окрім викладених фактів, хочу наголосити на тому, що помісячний моніторинговий огляд ситуації з правами людини в Криму, який проводить Кримська правозахисна група,  свідчить про  постійне, системне і безкарне порушення прав громадян на території Кримського півострова.

Зважаючи на це, окремо хочу звернутися до вас з проханням у будь-який спосіб долучатися до моніторингу дотримання прав і свобод людини на території Криму та інформувати про результатами ваших спостережень Секретаріат Уповноваженого.

Адреса офісу: м. Київ, вул. Інститутська, буд. 21/8 або на електрону адресу info@ombudsman.gov.ua

Маю надію, що ваша  свідома позиція та небайдужість дадуть змогу запобігти трагічним випадкам та фактам порушення прав людини», - наголосила Уповноважений.

 

 

З повагою

 

Уповноважений                                                                Л.Л. Денісова