Відбулася презентація Альтернативної доповіді неурядових організацій з виконання Україною Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок

20/12/2016 16:45

19 грудня 2016 року в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася презентація Альтернативної доповіді з виконання Україною Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (VIII Періодична доповідь), підготовленої мережею жіночих та правозахисних організацій за ініціативи Гендерної стратегічної платформи.

Відкриваючи роботу круглого столу, Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина зазначила: «Ратифікувавши у 1980 році Конвенцію ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, держава зробила значний крок до зміни підходів до формування політики щодо рівності прав та можливостей жінок і чоловіків. Зокрема, це стало можливим завдяки послідовним зусиллям громадських організацій в боротьбі за рівні можливості і права жінок. Втім після ратифікації Конвенції минуло майже 36 років, але основні проблеми у сфері ґендерної рівності залишаються сталими».

Актуальним є, на думку Представника Омбудсмана, збереження ґендерних диспропорцій в оплаті праці.

«Наприклад, у 2015 році рівень оплати праці жінок був на 20,1% нижчий, ніж чоловіків. Водночас чинниками, які обмежують економічні можливості жінок досі залишається недостатній розвиток соціально-побутової інфраструктури, зокрема у сільській місцевості, а також недостатність системи інституційної підтримки працівників із сімейними обов’язками. Одним із факторів, який впливає на процес встановлення ґендерної рівності, є стереотипи щодо розподілу соціальних ролей жінок і чоловіків у суспільстві та сім’ї. При цьому значна частина органів влади докладає недостатні зусилля до проведення інформаційно-просвітницької роботи з тематики ґендерної рівності», – зазначила Аксана Філіпішина.

У рамках круглого столу групою авторів Альтернативного звіту було презентовано ситуацію щодо порушень прав жінок у 12 ключових галузях суспільного життя, визначених Конвенцією.

В обговоренні Альтернативного звіту взяли участь народні депутати України – члени МФО «Рівні можливості», представники Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства молоді та спорту, Міністерства культури, Державної служби зайнятості, а також представники громадських неурядових та міжнародних організацій.

Презентацію було організовано Ґендерною стратегічною платформою спільно з Комітетом Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин у співпраці з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.