Постанову Кабміну щодо виплат родинам політв’язнів привели у відповідність до держбюджету

17/10/2018 13:25

Сьогодні Уряд на своєму засіданні вніс зміни до Постанови КМУ №328 від 18 квітня 2018 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів щодо захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань та/або органів влади Російської Федерації на окремих територіях Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та тимчасово окупованій території України, а також підтримки зазначених осіб та членів їх сімей». На засіданні присутньою була і Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та ВПО у державному бюджеті для українських політв’язнів та їх родин . Але через невідповідність положень Постанови додатку 3 Закону України «Про державний бюджет України» застосувати цей порядок в Україні не могли.

«Прийняття цих змін - це один з вирішальних кроків на шляху отримання більше 90 мільйонів гривень сім’ями чоловіків, які незаконно утримуються окупантами з політичних мотивів. Тепер ми можемо розпочати процес реалізації коштів. Їх разом з родинами будемо використовувати для правової та іншої соціальної допомоги, інтеграції та соціалізації українських політв’язнів», - прокоментувала зміни до Постанови Людмила Денісова.

Уповноважений також подякувала усім, хто підтримував ініціативу.

Наступний етап – зібрати комісію, яка уже практично затверджена. Вона безпосередньо визначатиме адресатів та призначатиме їм ці виплати.

«Ми допоможемо зібрати всі необхідні документи та надати їх разом з родинами політв’язнів. Вони дуже чекають такої підтримки як 100 тисяч гривень. У нас залишилось 2 місяці для того, щоб допомогти нашим бранцям Кремля і їх рідним і я дуже прошу вас це зробити», - наголосила Людмила Денісова під час засідання Уряду.