«На жаль, у державі наразі взагалі невідомо, хто такий політв’язень і який у нього статус» - Людмила Денісова

14/08/2018 13:34

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час робочої зустрічі з заступником Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгієм Тукою.

Як відомо, у квітні поточного року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка врегульовує використання коштів держбюджету на здійснення заходів  щодо захисту і забезпечення прав осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань та органів влади РФ, а також підтримки зазначених осіб та членів їх сімей.

«Є сенс у тому, щоб створити комісію, і це передбачено одним із пунктів постанови КМУ, яка буде визначати, кому надавати запрограмовану матеріальну  допомогу з державного бюджету. Процес затягування – це потенційні втрати Кабінету Міністрів України, а ще більші втрати людей, які чекають на допомогу», - зазначила Людмила Денісова під час обговорення виконання постанови уряду № 328.

У свою чергу, Георгій Тука висловив переконання, що одна з фундаментальних проблем у ненаданні допомоги людям, які її чекають – відсутність правового статусу  громадян, яких віднесено до категорії отримувачів  такої допомоги, тобто політв’язнів.

За його словами,  відсутність відповідного закону унеможливлює міністерству, як головному розпоряднику коштів,  використовувати цї гроші.

Учасники робочої зустрічі домовилися про тісну взаємодію та координацію зусиль щодо якнайшвидшого вирішення практичних питань надання допомоги політв’язням та членам їх сімей, насамперед, на рівні Міністерства фінансів та Міністерства юстиції України.