На прохання Людмили Денісової Омбудсмен РФ Тетяна Москалькова відвідає українського активіста Володимира Балуха у кримській в’язниці

14/05/2018 18:30

У відповідь на офіційне звернення Людмили Денісової, Уповноважений з прав людини у Російській Федерації Тетяна Москалькова найближчими днями планує відвідати Володимира Балуха. Український активіст на даний момент знаходиться у в’язниці анексованого Криму та потребує медичної допомоги.

Про це Тетяна Москалькова повідомила Людмилі Денісовій під час телефонної розмови сьогодні, 14 травня. Вона розповіла, що найближчим часом планує візит до Криму, де, зокрема,  перевірить можливі факти порушення прав Володимира Балуха. Російський Омбудсмен на прохання Уповноваженого відвідає й інших ув’язнених, їхні імена ще уточнюються.

Нагадаємо, що раніше Уповноважений Людмила Денісова вже зверталась до Омбудсмена РФ Тетяни Москальковоі з проханням надати кваліфіковану медичну допомогу Володимиру Балуху, а також провести розслідування стосовно фактів фізичного та психологічного тиску по відношенню до нього.

Інформацію про те, що Володимир Балух потребує якнайшвидшого медичного обстеження, оскільки стан його здоров’я погіршується з кожним днем, Людмила Денісова отримала від представників Кримської правозахисної групи.

«Під час судових засідань адвокати Володимира Балуха звертались із клопотанням про допуск лікарів до нього, втім суд відмовляє у задоволенні клопотання, посилаючись на задовільний стан здоров’я ув’язненого», - йшлося у зверненні правозахисників до Омбудсмена. Окрім того, у ЗМІ була поширена інформацію архієпископа Симферопольського, що в камері до Володимира Балуха застосовують фізичний і психологічний тиск, нібито за недотримання умов тримання.