Андрій Богданович поінформував про результати піврічного моніторингу дотримання прав громадян на КПВВ Донецької області

01/04/2016 14:10

В ефірі програми «Всім світом» на телеканалі «Донбас» голова громадської організації «Фундація.101» Андрій Богданович розповів про ситуацію на контрольних пунктах в’їзду-виїзду Донецької області в рамках реалізації проекту «Прифронтова інспекція».

Як відомо, проект «Прифронтова інспекція» громадської організації «Фундація.101» впроваджуєтьсяза сприяння Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Донецької обласної військово-цивільної адміністрації. Вказаним проектом передбачено моніторинг ситуації із дотриманням прав людей на контрольних пунктах в’їзду-виїзду при перетині лінії зіткнення та щодо виконання органами державної влади вимог Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.

«Ми проводили моніторинг, починаючи з вересня 2015 року і до лютого 2016 року. Наші монітори знаходилися кожен день на контрольному пункті, від моменту відкриття КПВВ і до його закриття. Вночі контрольні пункти не працювали, тому наших спостерігачів у цей час не було. За період моніторингу ми виявили ряд проблем, про які нещодавно звітували», – зазначив Андрій Богданович.

Про те, як функціонують КПВВ, яким вже більше року, чи вдалося владі за цей час врахувати зауваження громадських організацій і зробити блокпости безпечними, чим загрожують кілометрові черги на КПВВ та в чому криється небезпека низької поінформованості громадян про правила проходження контрольних пунктів детальніше читайте в інтерв’ю голови громадської організації «Фундація.101» Андрія Богдановича за посиланням – www.foundation101.org/news/20160331.