Людмила Денісова у Брюсселі обговорила з представниками Європейської служби зовнішніх дій ситуацію з українськими військовополоненими та політв’язнями

13/02/2019 20:15

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова в рамках свого візиту до Брюсселю на засідання ENNHRI, провела зустріч з Директором Європейської служби зовнішньої дії по роботі з державами Східного Партнерства і РФ Люком Девінем та начальником відділу РФ Європейської служби зовнішньої дії по роботі з державами Східного Партнерства і РФ Дірком Шубелем.

Представники Європейського Союзу запевнили у чіткій позиції ЄС щодо українських військовополонених. Вони переконані, що українські моряки мають право на захист згідно норм міжнародного гуманітарного права. Також, у ЄС очікують від РФ надання належної медичної допомоги пораненим та безперешкодного доступу до них консульських співробітників.

Основною вимогою Євросоюзу до РФ залишається негайне та безумовне звільнення 24 захоплених в полон українських моряків, що передбачено Третьою Женевською Конвенцією.

Представники Європейської служби зовнішніх дій зазначили, що ЄС також має незмінну позицію щодо вільного проходу всіх суден через Керченську протоку.

«Обговорили також питання звільнення політв’язнів та надання їм негайної медичної допомоги. Люк Девінь повідомив мені, що нещодавно його представники зустрілися з Уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою. Під час зустрічі йшлося про можливість доступу лікарів до Кирила Вишинського, який підозрюється у вчиненні державної зради. Українська сторона готова забезпечити ці умови лише за можливості синхронного доступу лікарів до українського політв’язня Павла Гриба, який знаходиться у надкритичному стані», - зазначила Омбудсман Людмила Денісова.