Людмила Денісова звернулася до комітету проти тортур щодо Володимира Дудки

11/10/2018 20:26

Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова отримала інформацію про погіршення стану здоров’я політв’язня Володимира Дудки та щодо його катування.

Володимир Дудка був підданий катуванню електричним струмом під час його транспортування з ізолятора тимчасового тримання Бахчисарая  до Управління ФСБ у Криму. Катування було застосоване для того, щоб він визнав свою вину і зробив це на камеру.

Зазначене суперечить нормам статей 3, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження із в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН.

Володимир Дудка написав заяву на керівництво військового слідчого управління Слідчого комітету Росії по Чорноморському флоту, але відповіді він не отримав і розслідування вказаних злочинів проведено не було.

Зважаючи на це, Омбудсман Людмила Денісова направила звернення до голови Комітету проти тортур Йенса Модвіга.

Вона попросила вжити невідкладних заходів щодо  розслідування та покарання винних у злочині, який було вчинено щодо Володимира Дудки.

Зважаючи на значне погіршення стану його здоров’я Володимира Дудки, Людмила Денісова попросила Йенса Модвіга посприяти проведенню незалежного медичного обстеження українськими і іноземними лікарями та наданню необхідної медичної допомоги в подальшому.

Уповноважений наголосила, що Російська Федерація є стороною міжнародних конвенцій по запобіганню катувань, тому має неухильно дотримуватися своїх зобов’язань.